Byl to teroristický útok? Letadlo Air Algerie havarovalo v blízkosti metropole Nigeru

ABUJA | Letadlo Air Algerie, které vykonávalo společný let se španělskou společností Swiftair, havarovalo v okolí hlavního města Nigeru. Předpokládá se, že všech 110 cestujících a 6 členů posádky zahynulo. Podle prvních zpráv má 80% cestujících francouzské občanství. Informaci o leteckém neštěstí přinesla rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém webu. Jedná se o další leteckou katastrofu, která se odehrála v krátkém časovém okamžiku.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Air Algerie včera prvně hlásila přerušení spojení s jedním ze svých letadel, které odletělo z Burkina Faso. Následně bylo potvrzeno, že se letadlo zřítilo. Příčinou katastrofy mohla být silná bouřka. Není ovšem vyloučen ani teroristický útok tamním islamistických zvířat.

Osobní letadlo letecké společnosti Air Algerie mohl havarovat kvůli teroristickému útoku na palubě. Takovou verzi nevylučuje alžírské ministerstvo obrany, oznámila televize al-Arabíja.

Podle zpřesněných informací se na palubě stroje nacházeli občané 16 zemí. Podle informací letecké společnosti bylo mezi cestujícími 50 Francouzů, 24 občanů republiky Burkina-Faso, 8 Libanonců, 6 Alžířanů, 6 Španělů, 5 Kanaďanů, 4 Němci, dva občané Lucemburska a po jednom občanovi Mali, Belgie, Nigeru, Kamerunu, Egypta, Ukrajiny, Rumunska a Švýcarska. Občanství dalších tří lidí se upřesňuje.

Reklama: