Američané v řiti! Rusové vypnou nepříteli všechny radary. Il-22 se změní na obrovskou rušičku elektronické komunikace

MOSKVA | V Rusku byly zahájeny práce na důkladné modernizaci letadel Il-22. Má dvě varianty. Ve variantě Il-22M11 má být letoun létajícím velitelským stanovištěm s unikátními možnostmi. Il-22PP zase dokáže tlumit rádiové spojení nepřítele a oslepovat jeho radary z velké vzdálenosti. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Iljušin Il-22

Letoun má být vybaven rádiovou vysílačkou na předávání informací přes chráněné kanály v digitálním formátu. Přístroje budou slučitelné se všemi automatizovanými systémy vojenského velení jak na zemi, tak ve vzduchu. Přímo z letadla bude možné velet vojenským cvičením, řídit speciální operace a koordinovat akce vojsk.

Il-22M11 umožní stanovit cíle jak pro pilotované letouny, tak útočné bezpilotní a rovněž pro vysoce přesné raketové systémy.

Uvalení nepřítele do doby kamenné, žádné radary ani GPS

Il-22PP se má stát jedním z nejúčinnějších letounů pro radioelektronický boj na světě. Nejmodernější zařízení zkonstruované ruskými odborníky umožní potlačit cizí radioelektronické signály mocným rušením signálu.

Kromě klasického tlumení komunikačních prostředků nepřítele se také předpokládá jejich zkreslení, což má podle expertů, dezorganizovat vojenské velení.

loading...

Zvláštností tohoto letounu má být rušení pouze nepřátelských radioelektronických systémů. Na vlastní nebude mít tento létající tlumič žádný vliv. Odborníci říkají, že před spuštěním systému aktivních poruch skenuje Il-22PP všechny existující rádiové signály a nachází frekvence vysílaček nepřítele.

V této chvíli samotný letoun nic nevyzařuje — přístroje fungují výhradně na příjem. Po objevení nejdůležitějšího komunikačního kanálu nepřítele, nebo signálu nepřátelské radiolokační stanice, spustí operátoři rušičku.

Rušení může být vyzařováno v kruhovém rozsahu a také v úzce zaměřeném. Pouhých několik letadel vybavených systémem radioelektronického boje dokáže ochromit aktivity eventuálního nepřítele na velmi rozsáhlém území. Dokáže také rušit i signály GPS, kdy ruské letectvo je na GPS nezávislé, jelikož má modernější Glonass.

loading...
Reklama:
loading...