Spojené státy sankcemi přiznaly, že si „otravu“ Skripala a jeho dcery u Britů objednali

MOSKVA | Spojené státy (SS) zavedením nových protiruských sankcí prozradily, že objednaly otravu v Salisbury, míní zástupkyně předsedy Státní dumy Irina Anatoljevna Jarovaja. Informuje o jejím prohlášení, který obvinila SS z útoku pod falešnou vlajkou, slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Irina Anatoljevna Jarovaja | foto: © Sputnik / Рамиль Ситдиков

„Sojené státy odtajnily fakt, že objednali sprostou a zjevnou inscenaci otravy Skripaľových … Operaci ‚novičok‘ neprovedly žádní nováčci v zavedení sankcí po celém světě, kteří se nikdy neobávali, že budou usvědčeni ze lživých obvinění proti jiným zemím, pokračovali a pokračují ve svých plánech na zbídačení těchto zemí a národů, „cituje výrok její tisková služba Stání dumy Ruské federace.

Politička označila sankce za nový způsob mezinárodních zločinů. „Sankce jsou novou formou mezinárodních zločinů povýšených na zákon. Mechanismus sankcí proti Rusku, který byl spuštěn ve Spojených státech, funguje právě tímto způsobem. Americká sankční politická robotechnika je vynález ohrožující mír a bezpečnost v globálním měřítku,“ řekla na závěr místopředsedkyně Jarovaja, Irina Anatoljevna.

loading...
Reklama:
loading...