V Kremlu okomentovali nové americké sankce

MOSKVA | Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov při komentáři nových sankcí Spojených států (SS) kvůli Salisbury oznámil, že taková souvislost je kategoricky nepřípustná a nezákonná. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: Sputnik / Sergey Guněev

„Celkově je samozřejmě nutné říci, že spojení nových omezení, která nadále považujeme za nezákonná, s případem v Salisbury považujeme za kategoricky nepřípustné,“ oznámil Peskov, Dmitrij Sergejevič novinářům. „Spojení s těmito událostmi je pro nás nepřípustné. A podobná opatření, včetně těch přijatých dříve, jsou v našem chápání a přesvědčení absolutně nezákonná a neodpovídají mezinárodnímu právu,“ dodal.

Dmitrij Sergejevič Peskov také zdůraznil, že ekonomický systém dokázal svoji stabilitu. „Nejsou tady přípustné nějaké eventuální úvahy. Finanční systém je dostatečně stabilní. To všichni dobře vědí. Dokázal svoji stabilitu v nelehké době, to je za druhé. A za třetí je jasné, že na pozadí pokračující nepředvídatelnosti našich zaoceánských partnerů samozřejmě musíme a držíme náš finanční systém v patřičném stavu,“ řekl novinářům při odpovědi na otázku, je-li finanční systém Ruské federace (RF) připraven na zavedení nových sankcí ze strany SS.

loading...
Reklama:
loading...