Američané uvalují na Rusko sankce, jelikož už nemají své zdroje k dalšímu rozvoji

BĚLEHRAD | Spojené státy (SS) uvalují nové sankce, protože ztrácí zdroje k dalšímu rozvoji. Uvedla to mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Vladimirovna Zacharova během své návštěvy v Srbsku. Dodala také, že Moskva připravuje zrcadlovou reakci. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Marija Vladimirovna Zacharova a Ivica Dačić – Tisková konference v Bělehradě
foto: http://91.222.4.37

Problém není v Rusku, ale v tom, že Spojené státy zkrátka pochopily, že ztrácí zdroje k dalšímu rozvoji. Ty stejné zdroje, které jim pomáhaly zastavit běžné krize, které svět prožívá, míní tiskový mluvčí ruské diplomacie.

„Zdroje už zkrátka došly a jsou potřeba nové a nové. Je zapotřebí skutečná expanze — politická, finanční, ekonomická, kterou i nyní pozorujeme,“ prohlásila Zacharova, Marija Vladimirovna.

Také připomněla, že Washington v poslední době vede přísnou sankční politiku vůči Číně, Íránu, a dokonce i vůči svému partnerovi — EU. Opomněla také nové agresivní akce vůči Turecku.

Diplomatka také potvrdila, že Moskva připravuje reakci na nové sankce Washingtonu.

„V současné době jsou odvetná opatření zpracovávána. Bohužel jsme nuceni reagovat zrcadlově, a to místo toho, abychom přemýšleli, jak zlepšit vztahy a dostat se ze slepé uličky. O situaci hovoříme veřejně a otevřeně,“ uzavřela v Srbsku tisková mluvčí ruského Ministerstva zahraničních věcí. Srbští představitelé zdůraznili, že se rusofobního šílenství účastnit nebudou a potvrdili své spojenecká stanoviska vůči Ruské federaci.

Reklama: