Americká obvinění proti Rusku v případě otravy Skripalových jsou absurdní

MOSKVA | Americké ministerstvo zahraničí dříve tento týden oznámilo, že uvaluje nové sankce proti Rusku kvůli tomu, že se pokusilo zavraždit bývalého ruského agenta Sergeje Skripala za použití chemických zbraní v Británii. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Sergej Viktorovič Lavrov

Ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov nazval obvinění amerického ministerstva zahraničí z odpovědnosti Moskvy za otravu v Salisbury absurdními.

„Myslím, že každý, kdo je alespoň trochu obeznámen s tzv. případem Skripal, rozumí, nakolik je prohlášení v oficiálním dokumentu amerického ministerstva zahraničí absurdní, tj. že Spojené státy zjistily vinu Ruska v incidentu v Salisbury,“ uvedl Lavrov, když odpovídal na otázky novinářů.

V britském Salisbury byl 4. března otráven bývalý plukovník GRU Sergej Skripal, který pracoval pro britské tajné služby a jeho dcera Julie. Britská strana tvrdí, že otrávení látkou A-234 má na svědomí Rusko, kdy nebyly dodány žádné ani sebemenší důkazy. Ruská federace toto obvinění kategoricky popírá. Američané také nedodali žádné důkazy – takže se jedná jen o žvanění a falešné obvinění a americkou agresi v koprodukci s britskou.