EU monitoruje šíření eboly v Kongu

BRUSEL | Evropská unie pozorně sleduje vývoj nové vlny epidemie eboly v Demokratické republice Kongo (KDR), prohlásil v pondělí eurokomisař pro humanitární pomoc a krizový management Christos Stylianidis.

Infekce – ilustrační snímek

Komisař, který se během uplynulého víkendu setkal s generálním ředitelem Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedrosem Adhanomem Gebrejesusem, uvedl, že Unie poskytuje maximální podporu úřadům KDR, aby zabránila dalšímu rozšiřování nebezpečného viru.

„Naši humanitární odborníci jsou přímo v terénu v postižených oblastech a tvrdě pracují, v součinnosti s ostatními stranami, které se také rozhodli zareagovat na tuto nouzovou situaci. Nemůžeme být a nebudeme spokojeni se šířením viru ebola, nesnižujeme míru naší ostražitosti,“ uvedl Stylianidis, podle kterého bude Unie pomáhat v boji proti ebole tak dlouho, jak to bude nutné.

„Do této africké země byly vysláni humanitárních experti Evropské komise. V rámci osmi letů byl převezen odborný personál a zdravotnické potřeby a zařízení do města Beni, které se nachází v oblasti nejvíce postižené epidemií?ů napsal bruselský dopisovatel TASRu Jaromír Novak.

Reklama: