Muslim v akci? Panika na palubě kanadského boeingu, zasahovaly i americké stíhačky

TORONTO | Americké bojové stíhačky museli eskortovat kanadský boeing na letiště v Torontu po tom, jak se jeden z cestujících začal vyhrožovat odpálením nálože. Oznámila to dnes agentura Reuters s odvoláním na místní úřady a média. K bezpečnostnímu incidentu došlo v letadle kanadských aerolinií Sunwing Airlines během pátečního letu z Toronta do Panamy. Boeing 737-800 se necelou hodinu po startu musel nad americkým státem Virginie otočit a vrátit se na torontské letiště. Informuje Tisková agentura Slovenské republiky na svém zpravodajském serveru Teraz.sk.

Boeing 737-800 Sunwing Airlines

Boeing 737-800 Sunwing Airlines

Na kanadské letiště bylo civilní letadlo preventivně doprovázeno  dvěma americkými víceúčelovými stíhačkami typu F16. Po bezpečném přistání v Torontu na palubu letadla vtrhli příslušníci kanadských bezpečnostních sil. Podle místní policie zatkli 25letého občana Kanady jménem Ali Shahi, který už jen svým jménem dává jasně o sobě vědět, že to je muslim.

Ali Shani byl obviněn z výhružek a z ohrožení bezpečnosti letadla. Podle jednoho ze svědků se muž rozhněval, když zjistil, že si během letu nemůže zakoupit výrobky osvobozeny od cla. Údajně pak začal vykřikovat, že vyhodí letadlo do vzduchu. Na palubě Boeingu se nacházelo 183 cestujících a šest členů posádky. Žádný z nich neutrpěl během incidentu zranění.