Ruská Vojenská policie oznámila, kdy opustí hranici mezi Sýrií a Izraelem na Golanských výšinách

DAMAŠEK | Ruská vojenská policie, která se nachází na Golanských výšinách, opustí toto místo až po příjezdu stálých hlídek mise OSN. V rozhovoru pro deník Moskovskij Komsomolec to oznámil Sergej Vasiljevič Kuralenko, generálporučík a zástupce vedoucího ruské skupiny v Sýrii.

Golanské výšiny | reprofoto: Sputnik (© AFP 2018 / Jalaa Marey)

Podle jeho slov je ruská vojenská policie základem pro klid a mír v této oblasti. Kuralenko, Sergej Vasiljevič dále dodal, že pokračovat v dlouhodobém hlídkování už není jejich cílem a místo opustí, jakmile OSN rozhodne, že bude úkol v plném rozsahu plnit sama, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„V dnešní době je to zkrátka nutnost. Nic víc. Jakmile přijdou stálé hlídky mise OSN, naše hlídky svou práci okamžitě přeruší,“ oznámil.

Dne 2. srpna Generální štáb Ozbrojených sil Ruska oznámil, že znovu nasadí vojenskou policii na Golanských výšinách, což je bývalé syrské území, které v roce 1967 obsadil Izrael po šestidenní válce. Práce usmiřovatelů byla v této oblasti pozastavena na dobu šesti let, co probíhala Američany řízená válka v Sýrii.

Reklama: