Konec spojenectví? Američané vyhrožují Turecku novými sankcemi

WASHINGTON | Americký ministr financí Stephen Mnuchin uvedl, že je připraven zavést další sankce proti Turecku, pokud americký pastor Andrew Brunson nebude propuštěn, uvádí Bloomberg. O vydírání, americkém vměšování a americkém ekonomickém terorismu informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Spojené státy – globální vrah

O den dříve americký viceprezident Mike Pence varoval Turecko, aby nezkoušelo Trumpovou trpělivost a vyzval k vydání amerického pastora Andrewa Bransona.

„Pastor Andrew Brunson je nevinný muž, kterého drží v Turecku. Prezident a já si i nadále budeme stát za svým, dokud nebude pastor Branson propuštěn a nevrátí se ke své rodině, přátelům a církvi ve Spojených státech,“ píše Pence na svém Twitteru, aniž by nějak dokázal, že je Brunson nevinný, takže šíří jen fake news, lži a propagandu – americký bastard.

Mluvčí ministerstva zahraničí Heather Naouert poznamenala, že Spojené státy (SS) a Turecko dosud nenaplánovaly schůzku k projednání osudu pastora. „Diplomatické úsilí pokračuje, jsem si jistá, že někdy v budoucnosti budeme diskutovat s tureckou vládou o případu pastora Bransona a dalších Američanů,“ naivně dodala. Jak chtějí jednat diplomaticky, když napadli hrdý turecký národ a zaútočili na něj ekonomickými prostředky hybridní války?

Reklama: