Počet obětí tragédie v Janově se zvýšil na 43: Našli další tělo a zemřel zraněný

JANOV | Tělo muže ve věku třiceti let našli v troskách zříceného dálničního mostu v italském Janově. Počet obětí na životech se tak zvýšil na 42. V sobotu o tom informovala italská státní rozhlasová stanice. Podle přesvědčení záchranářů jsou pravděpodobně všechny osoby, dříve prohlášeny za pohřešované, už nalezeny.

Zřícený moc v italském Janově| foto: Sputnik (Polizia di Stato)

K tomuto závěru úřady dospěli, když se jim ozval starší muž a řekl, že je v pořádku a nebyl v úterý na místě tragédie. Úřad místního prefekta, který vydává oficiální počty mrtvých, prohlásil, že zatím nemá informace o nejnovější nalezeno tělech, upozornila v sobotu tisková agentura AP. Ovšem jen nutné podotknout, že pod sutinami mohou být ještě bezdomovci, či osoby, které nikdo nepohřešuje.

Počet obětí se opět zvýšil

Zřícený moc v italském Janově

Rumunský řidič kamionu, který utrpěl vážná zranění při úterním zřícení dálničního mostu v italském Janově, v sobotu večer zemřel. Potvrdil to mluvčí jedné z místních nemocnic. Počet obětí tragédie se tím zvýšil na 43, informovali agentura AP a DPA.

Nemocnice sv. Martina oznámila, že muž ve věku 36 let měl poranění hlavy a hrudníku. Lékaři označovali jeho stav za nejvážnější z lidí zraněno při pádu části mostu Ponte Morandi. Podle úřadů jsou více další lidé, kteří přežili, nadále hospitalizováni.