DJ Trump: Uvalíme 25% cla na každý automobil z Evropské unie

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump v úterý v noci uvedl, že SS uvalí 25% cla na automobily, které pochází z Evropské unie, uvedla to televizní stanice CNBC. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vůdce SS Donald John Trump čeká až se mu dostaví rozum

„Uvalíme 25% cla na každý automobil, který se dostane do Spojených států z Evropské unie,“ řekl DJ Trump na kampani v západní Virginii. Americký ministr obchodu Wilbur Ross The Wall Street Journal řekl, že není jasné, zda bude vyhláška o zavedení cel vydána do konce srpna.

Tajemník pro obchodí styky také odmítl stanovit přesnou dobu, uvedla CNBC. Řekl, že proces byl zpožděn kvůli probíhajícím jednáním s Mexikem, Kanadou a Evropskou komisí. Řekl také, že seznámení s materiály předložené výrobci automobilů, kteří nesouhlasí se zavedením cla, trvá déle, než se předpokládalo.

Vůdce SS řekl, že může uvalit cla ve výši 20 až 25 % na dovoz automobilů. V květnu požádal obchodní oddělení, aby přezkoumalo, zda jsou tyto dovozy hrozbou pro národní bezpečnost. Použil podobný argument, jako při zavedení cla na dovoz oceli a hliníku. Tedy další bitva ekonomické války.

Reklama: