Provokace zmrdů? ANOisté na drogách: Václav Makrlík z ANO navrhl podvodníka Andyho Babiše na státní vyznamenání za boj proti korupci

PÍSEK | Člen politického hnutí ANO Václav Makrlík, asi nějaký blázen, nebo totálně s vymytým mozkem, navrhl předsedu ANO a premiéra, bývalého komunistu, StBáka, podvodníka, zloděje dotací, lháře, údajného korupčníka a možná i vraha Andreje Babiše na státní vyznamenání za boj proti korupci a rozkrádání státního majetku. Neuvěřitelnou informace jako z uzavřeného oddělení blázince přinesla TASR na svém webu Teraz.sk, dne 22. srpna, proto se nejedná o aprílový žert.

Je Andy Babiš zmrd? | reprofoto: AP

Makrlíkův návrh podpořila okresní písecká organizace ANO, která asi bude zasažena nějakou mentální nemocí. „Babiš to považuje za nevhodné a vyznamenání by nepřijal,“ píše se na Teraz.sk, jelikož sice je to bezpáteřní jedinec, ale zase není žádný blbec, spíše pěkně vychcaný hajzlík. Informaci o bláznech z ANO v Písku zveřejnili ve stranickém plátku Agrofertu, který Babiš přímo ovládá a novinářům přikazuje, co a jak, – hovnomet mediální žumpy na výrobu fake news iDNES.cz.

Dopis adresovaný kanceláři českého prezidenta se objevil na stránkách hnutí ANO. „Využívám tímto své občanské právo a dovoluji si Vám navrhnout a doporučit, abyste při příležitosti stého výročí vzniku Československé republiky udělil panu Andreji Babišovi, předsedovi vlády České republiky, příslušné státní vyznamenání,“ píše se v dopise.

Jako v Blázinci, jen snad vedoucí cirkusu Babiš, ještě má trošku soudnosti?

foto s hajzlem

Podle jeho autora si Babiš zaslouží ocenění za celoživotní boj proti rozkrádání státního majetku as tím spojenou korupcí, jakož i za vnitrostátní politickou stabilizaci.

Marklík dále uvedl, že svůj návrh prezentoval na sněmu okresní organizace hnutí ANO Písek a přítomni členové ho podpořili jednomyslně.

„Myslím, že je to nevhodné a určitě bych to odmítl,“ odpověděl Babiš na otázku iDNES.cz, co si o návrhu myslí.

Blázen nebo provokatér? Ta tedy tento asi vyšinutý Makrlík pro iDNES.cz řekl, že svůj návrh myslí vážně. „Ten člověk toho udělal pro tuto zemi tolik, jak neudělal nikdo z těch křiklounů, což včera pokřikovali při Českém rozhlase. Udělal toho tolik v ekonomické sféře i v politické sféře i pro stabilizaci státu,“ shrnul Makrlík. Po těchto slovech by to chtělo svěrací kazajku, pár skotských střiků a klecové lůžko.

Hrad na provokaci zmrdů nereaguje

zleva Miloš Zeman a Jiří Ovčáček | reprofoto: PL

Mluvčí českého prezidenta Jiří Ovčáček vzkázal, že jakékoliv dotazy médií na státní vyznamenání nebude až do 28. října komentovat.

Český prezident Miloš Zeman udělí každoročně u příležitosti státního svátku 28. října několik desítek vyznamenání. Letos mu lidé do konce července poslali 214 návrhů. Návrhy předložili i Senát a Poslanecká sněmovna.

Koho a jakým oceněním se prezident rozhodne vyznamenat, záleží pouze na něm. Prezidentská kancelář návrhy tradičně nekomentuje.