Tak to je ten „mírumilovný“ islám: Ženě hrozí v Saúdské Arábie useknutí hlavy, jen proto, že je šiítka

RIJÁD | Několik lidskoprávních organizaci vyslovilo ve čtvrtek varování, že šíitská aktivistka, kterou od roku 2015 zadržují v Saúdské Arábii, by spolu s dalšími bojovníky za lidská práva mohla být popravena. Informovala o tom agentura AP o tom „nejmírumilovnějším náboženství“ světa, za kterým jsou potoky krve a hromady mrtvol, tak jako za nacisty, jelikož rozdíl mezi nacismem a islámem je nulový, jsou to obě zvrácené ideologie.

Ilustrační snímek upravených Saúdských Arabů

Lidskoprávní organizace Amnesty International (AI), Human Rights Watch (HRW) a další skupiny uvedly, že Isreal Ghumghám a nejméně čtyřem dalším šiítům hrozí trest smrti za to, že se v roce 2011 v rámci tzv. arabské jara zúčastnili protestů konaných ve východní části Saúdské Arábie, kde žije větší šíitská komunita, která nemá v sunnitské Arábii rovnocenná práva, dívají se na ně jen jako na zvířata.

Organizace HRW uvedla, že se jedná o první první aktivistku, které hrozí trest smrti za její práci v oblasti lidských práv, čímž by se vytvořil nebezpečný precedens pro všechny aktivistky, které jsou v současnosti v Saúdské Arábii uvězněni.

V případě odsouzení k trestu smrti, hrozí za tato „provinění“ odsouzeným trest smrti stětím, aby došlo k oddělení halvy od těla.

„Spojené státy jsou zadržováním aktivistů v Saúdské Arábii velmi znepokojeny,“ uvedlo americké ministerstvo zahraničních věcí. Kde jsou sankce, cla, omezení, bombardování a jiný nátlak na satanský Saúdskoarabský režim? Saúdská Arábie na žádost o vyjádření ve čtvrtek nereagovala.

Reklama: