Útočník v Moskvě střílel po policistech

MOSKVA | Neznámý pachatel zahájil palbu po policistech diplomatických misí v centru Moskvy. O události informovalo Ministerstvo zahraničí Ruské federace. Policie okamžitě zahájila odvetnou palbu, při níž byl raněn i samotný útočník, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

poručice spravedlnosti Julia Vladimirovna Ivanova

„Na ulici Sivtsev Vrazhek u domu číslo 43 zahájil neznámý pachatel střelbu z neidentifikované zbraně na dva policisty z pluku na ochranu diplomatického zastoupení. Jeden z policistů byl zraněn,“ informovalo ministerstvo. Asi 500 metrů od místa, na němž došlo k incidentu, se nachází Velvyslanectví Filipínské republiky.

Raněnému policistovi byla poskytnuta potřebná lékařská pomoc. Policista utrpěl poranění nohy, ale v současné době je jeho stav stabilizovaný a není ohrožen na životě.

Vyšetřovatelé již zahájili trestní řízení ve věci ohrožení na životě pracovníků orgánů činných v trestním řízení. Uvedla to asistentka velitele Vyšetřovacího výboru Ruské federace hlavního města Moskvy poručice spravedlnosti Julia Vladimirovna Ivanova.

Reklama: