V Bílém domě jsou instalovány ruské komunikační prostředky

WASHINGTON | Přímá linka Washington-Moskva je realizována pomocí ruských komunikačních prostředků, které jsou nainstalovány v oficiální rezidenci amerického prezidenta, oznámil Sputniku mluvčí Rostechu, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bílý dům ve Washingtonu

„Koncernem Avtomatika spadajícím do Rostechu vyvinutý komplex šifrované komunikace pro nejvyšší vedení strany, který obsahuje nejmodernější šifrovací ochranu, byl otestován americkými specialisty a byl doporučen k vybavení přímé linky Moskva-Washington. Vždy byly používány pouze přístroje ruské výroby,“ uvedl zdroj agentury.

Podle něj za dobu existence oddělení vládního spojení Koncern Avtomatika vyvinul a vyrobil desítky modifikací šifrovacích zařízení, systémů a komplexů šifrovaného spojení.

„Aparáty výroby Avtomatika spolehlivě fungují v kancelářích, ve vlacích a letadlech. Nejvyššímu vedení poskytují spolehlivou možnost operativního řízení státu,“ uvedl mluvčí Rostechu.

AO Koncern Avtomatika je největší ruský podnik informační bezpečnosti, vývoje a výroby technických prostředků a systémů tajného spojení, chráněných informačně-telekomunikačních systémů a také systémů automatického řízení zvláštního účelu.

Reklama: