Nehoda autobusu u Sofie si vyžádala 16 obětí

SOFIE | Počet obětí nehody autobusu, ke které došlo v sobotu podvečer v Bulharsku, stoupl na nejméně šestnáct, informoval bulharský ministr zdravotnictví Kiril Milanov Ananiev. Zraněných je dvacet šest osob, přičemž stav několika z nich je podle lékařů kritický.

Zřícený autobus ze srázu | reprofoto: News.bg

Média informovala, že autobus vezl bulharských turistů, kdy jejich cílem byla návštěva kláštera. Agentura AP citovala starostu městečka Božurište, ležícího severně od Sofie, který uvedl, že všichni cestující v autobuse jsou rodáci z jeho obce.

Podle oficiálních zdrojů k nehodě došlo v sobotu v 17:10 hodin SELČ nedaleko města Svoge vzdáleného asi dvacet kilometrů severně od Sofie. Autobus ze zatím nezjištěných příčin sjel z klikaté cesty, převrátil se a sklouzl se asi dvacet metrů po srázu na níže položenou vozovku. „Předtím však ještě naboural do čtyř osobních aut,“ dodala policie.

Bulharský prezident Rumen Georgiev Radev v důsledku tragické nehody zrušil svůj naplánovaný program a premiér Bojko Metodijev Borisov oznámil, že 27. srpen bude v Bulharsku dnem státního smutku za oběti neštěstí.