Masová střelba v Jacksonville na Floridě. Jsou mrtví a zraněn

JACKSONVILLE | Životy nejméně čtyř lidí si v neděli vyžádala střelba v zábavním centru ve městě Jacksonville v americkém státě Florida. Informovala o tom agentura AP. Podle agentury Reuters nejméně deset lidí utrpělo zranění. Agentura DPA později s odvoláním na úřad místního šerifa dodala, že osoba podezřelá ze střelby byla zlikvidována.

Ilustrační snímek

Podle televize Sky News ke střelbě došlo v restauraci zábavního centra Jacksonville Landing, jejíž hosté sledovali přímý přenos z turnaje videohry amerického fotbalu Madden.

Podezřelým, který použil alespoň jednu ruční střelnou zbraň, je podle zjištění vyšetřovatelů David Katz (24 let) z města Baltimore. Na Floridu přijel kvůli účasti na herním turnaji, na kterém v neděli v Jacksonville útočil, motiv jeho činu však zatím není znám, dodal Williams.

Podezřelý muž (běloch, ve Spojených státech se stále uvádí rasa kriminálníků, pozn. ed.) podle něj po střelbě obrátil zbraň proti sobě. Předchozí informace byly, že byl zlikvidován.

Dalších devět osob, které postřelil, jsou ve stabilizovaném stavu, kromě nich utrpěli zranění další dva lidé během útěku před střelbou, vyplývá ze sdělení.

Reklama: