Proč potřebují Američané armádu ve vesmíru? Pokud by někdo vyřadil GPS, tak jsou Spojené státy v době kamenné…

WASHINGTON | Ředitel agentury NASA James Bridenstine sdělil, že spolu se svým úřadem plně podporuje vytvoření vesmírných sil Spojených států (SS). V rozhovoru pro deník The Washington Examiner uvedl, že vesmírné síly zajistí ochranu satelitů, a také nepřetržitou činnost amerického bankovnictví a energetických systémů.

satelit GPS | reprofoto: SpaceNews

„Každá bankovní transakce vyžaduje synchronizační signál z GPS. Jinými slovy, nebude-li GPS, nebude existovat ani americký bankovní systém. Všechno přestane fungovat,“ uvedl příklad Bridenstine, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Podobná situace nastane i při zásobování energiemi, poněvadž i elektřina je v energetických sítích řízena synchronizačním signálem satelitního systému, uvedl šéf NASA.

Na satelit jsou mimo jiné napojeny i sféry jako je komunikace, navigace, výroba potravin a energie či oblast bezpečnosti a obrany.

Ministr obrany SS James „Vzteklý pes“ Mattis na začátku srpna podpořil návrh na založení operativního velení vesmírných sil v rámci Ozbrojených sil SS. Rovněž označil vesmír za bojiště budoucnosti. Podle vůdce SS Trumpa již soupeři a odpůrci SS zahájili militarizaci vesmíru. Jak a čím? Nedodal. Jako vždy.

Reklama: