Vraždu Zacharčenka vyšetřuje i Federální služba bezpečnosti

MOSKVA | Specialisté z Federální služby bezpečnosti (FSB) napomáhají ve vyšetřování vraždy prezidenta Doněcké lidové republiky Alexandra Vladimiroviče Zacharčenka. Informoval o tom vedoucí oddělení zpravodajských služeb a mezinárodních vztahů Sergej Orestovič Beseda. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Pieta za Alexandrem Vladimirovičem Zacharčenkem | reprofoto: © Sputnik / Valerij Melnikov

Podle Besedy, Sergeje Orestoviče za celý incident pravděpodobně nesou zodpovědnost ukrajinské speciální služby „Myslíme si, že je to opravdu tak,“ oznámil na tiskové konferenci s názvem Boj proti nelegálnímu zásobování zbraní v kontextu boje s mezinárodním terorismem.

Alexandr Vladimirovič Zacharčenko zemřel v pátek večer po výbuchu v kavárně Separ v centru Doněcka. Podle orgánů mělo být při atentátu zraněno celkem 11 osob.

Bylo zadrženo několik lidí podezřelých z vraždy. Ti však potvrdili, že se jednalo o diverzi ze strany Kyjeva. Nicméně Služba bezpečnosti Ukrajiny obvinění z účasti na vraždě odmítla.

Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin označil vraždu Zacharčenka, Alexandra Vladimiroviče za podlý čin a zdůraznil, že ten, kdo si vybral cestu teroru, nemá zájem o mírové řešení konfliktu.

Ministerstvo zahraničních věcí prohlásilo, že nepochybuje o tom, že za touto událostí stojí Kyjev. Vyšetřovací výbor již zahájil trestní řízení.