Nizozemí se oficiálně přiznalo z podpory teroristů v Sýrii, když oznámilo, že pomoc Bílým přilbám ukončilo

AMSTERDAM | Nizozemská vláda oznámila úplné zrušení pomoci opozičním skupinám a dalším syrským organizacím (teroristické organizace, pozn. ed.) v souvislosti s neúčinností projektu, uvádí se v dopise ministra zahraničí Stefa Bloka a ministryně pro zahraniční obchod a rozvoj spolupráce Sigrid Kaag adresovaném sněmovně reprezentantů parlamentu.

Americký troll na výrobu propagandy v Sýrii v Bílé přilbě | foto: Sputnik (AFP – Abdulmonam Eassa)

„Možnost rychlé změny situace je velmi malá,“ uvádí se v textu dopisu na vládním portálu, komentující situaci v Sýrii. Ministři prohlásili, že projekt neměl očekávané výsledky, zatímco armáda prezidenta Bašára Asada podle jejich názoru brzy dosáhne vítězství. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Nizozemí vydalo na pomoc syrským teroristickým organizacím od května 2015 asi 70 milionů eur. Podpora byla poskytnuta 22 teroristickým skupinám v Sýrii a také teroristické organizaci Bílé přilby, které budou financovat do prosince 2018. Ostatním teroristům byla podpora zastavena ihned.

Tím se doznali k otevřené podpoře terorismu, jelikož financovat zločince v boji proti legitimní vládě je podpora terorismu.