Za chvíli skončíme jak v 19. století

Dobrý den, dámy a pánové. Já bych se s dovolením taky vyjádřil. Je to další buzerace řidičů. Vždyť v jaké zemi žijeme? Naši předkové vybudovali čtyřproudovky, teď už jsou z toho zase dvouproudovky.

Václav Klaus, ml. | Foto: Ivana Haslingerová

Máme tisíc jedna dalších semaforů. Další a další omezení rychlosti. Rozšiřují se obce, že už skoro mezi nimi není žádné místo, kde by byla silnice první třídy. Všude kamery, kontroly. Přimícháváme bordel do biopaliv, aby to auto míň jelo. Tisíc jedna opatření.

Za chvíli skončíme zase jak v 19. století, že poběží chlap s píšťalkou a s praporkem, že jede vozidlo. Takhle k tomuhle tomu se pomalu blížíme místo toho, abychom trošku zvýšili rychlost na dálnicích a nějaká normální opatření, tak zase přijmeme další byrokratické opatření, že poženeme nějaké řidiče k doktorovi.

Ta bezpečnost má tisíc jedna aspektů. Tak samozřejmě to můžeme dělat do nekonečna. Můžeme uzákonit, že auta smějí jezdit dvacítkou jenom, a ta bezpečnost se taky zvýší.

Takže navrhuji zamítnout. Když to zamítnutí nebude, tak načtu řadu pozměňovacích návrhů pro liberalizaci silničního provozu.


Projev na 19. schůzi Poslanecké sněmovny 11. září 2018 k zákonu o pozemních komunikacích

Reklama: