Jsou z britské strany falešně obvinění? Podezřelé z údajné otravy Skripala v Rusku objevili a vystoupili pro RT

MOSKVA – VLADIVOSTOK | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin oznámil, že se ruským úřadům podařilo identifikovat dva muže, které Londýn podezřívá z otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julie v Salisbury. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Alexandr Petrov a Ruslan Boširov

„Víme, kdo jsou a našli jsme je,“ prohlásil Putin, Vladimir VLadimirovič na Východním ekonomickém fóru ve Vladivostoku. Ruský prezident vyzval dva muže, které podezřívá Londýn, aby se objevili na veřejnosti a promluvili si s médií.

Minulý týden britské úřady oznámily, že identifikovaly dva ruské občany, kteří stojí za otravou bývalého ruského agenta Sergeje Skripala. Jedná se o Alexandra Petrova a Ruslana Boširova.

Britská premiérka Theresa MAry May z incidentu obvinila ruskou vojenskou zpravodajskou službu, která jednala na příkaz nejvyššího vedení země. Moskva nato prohlásila, že fotografie a jména podezřelých, které zveřejnil Londýn, nedokazuje odpovědnost Ruska.

Oba poslechli a poskytli rozhovor pro RT

Šéfredaktorka mezinárodní informační agentury Rossia segodnia a televize RT Margarita Simonovna Simonjana pořídila rozhovor s Alexandrem Petrovem a Ruslanem Boširovem, které Londýn podezřívá z otravy Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. Rozhovor bude odvysílán v nejbližší době, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Rozhovor přichází po středečním prohlášení ruského velvyslance při Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) Alexandra Šulgina, podle kterého bude velmi užitečné, aby obě osoby, které podezřívá Londýn z útoku v Salisbury, vystoupily v médiích. „Ano, pořídila jsem s nimi rozhovor, brzy ho budeme vysílat,“ řekla Margarita Simonovna Simonjana.