Eskalace: Americký torpédoborec vplul do Středozemního moře

MOSKVA | S vplutím dalšího raketového torpédoborce do Středozemního moře mohou mít Spojené státy (SS) 200 Tomahawků připravených pro agresivní úder na Sýrii, protože Rusko varuje, že džihádistické skupiny v Idlibu plánují inscenaci chemického útoku, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

USS Bulkeley (DDG-84) | repro: YTB

USS Bulkeley (DDG-84), torpédoborec třídy Arleigh Burke, ve středu vplul do Středozemního moře přes Gibraltar. Informovala o tom ruská média s odkazem na údaje mezinárodního námořního sledování. Gibraltarský pozorovatel potvrdil proplutí torpédoborce 12. září.

S připlutím torpédoborce Bulkeley mají americké síly v tomto regionu až 200 raket Tomahawk, které jsou k dispozici pro útoky na Sýrii, pokud to bude nařízeno. Minulý týden dorazila do Středozemního moře i ponorka USS Newport News (SSN-750).

Minulý týden provedlo Rusko masivní námořní manévry poblíž syrského pobřeží, které vyvrcholilo odpalováním raket. Přítomnost ruských lodí v oblasti byla považována za možný odstrašující prostředek pro další vojenský zásah SS proti Sýrii.

loading...
Reklama:
loading...