Otevřená podpora teroristům: Pentagon označil činnost Bílých přileb za hrdinskou

WASHINGTON | Spojené státy považují za hrdinskou činnost nevládní organizace Bílé přilby, kterou Rusko obviňuje z provokací, prohlásil to v rozhovoru pro Sputnik mluvčí Pentagonu. Bílé přilby byly usvědčeny, že jsou teroristickou organizací, které v Sýrii vyrábí falešné zprávy a podporuje další teroristické skupiny.

Bílé přilby působí v Sýrii jako teroristé propagandy | reprofoto: sott.net

„Bílé přilby je humanitární organizace, která zachránila tisíce životů a nadále čelí bombardování ze strany ruských ozbrojených sil a režimu (pozn. syrské vlády). Spojené státy a světové společenství i nadále podporují jejich hrdinskou činnost,“ řekl mluvčí Pentagonu v odpovědi na žádost o komentář k prohlášení Ruska, že Bílé přilby inscenují použití chemických zbraní.

Američané s v rámci války v Sýrii postavili otevřeně na stranu tenoristů a šíří o nich dezinformace a lži. Pentagon je tedy také teroristickou organizací.

„Rusko má jednat jako zodpovědný člen světového společenství a použít svůj vliv na odvrácení dalších bestialit ze strany režimu (prezidenta Sýrie Bašára) Asada. Místo toho zkresluje pravdu a útočí na dobrovolníky, kteří se pokoušejí zachránit lidské životy,“ šířil, lži, dezinformace a americkou agresivní válečnou propagandu mluvčí Pentagonu.

loading...
Reklama:
loading...