DJ Trump schválil další cla na čínské zboží ve výši 200 miliard dolarů

WASHINGTON | Americký vůdce Donald John Trump podle informací médií schválil dodatečná cla na čínské zboží v hodnotě 200 miliard dolarů. Spojené státy (SS) podle jeho názoru mají v obchodní válce navrch. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Donald John Trump s otevřeným řitním otvorem pod nosem

Informace nejdříve přinesla agentura Bloomberg a Fox News, následně je potvrdila agentura Reuters. DJ Trump údajně rozhodl o odložení zveřejnění tohoto rozhodnutí na základě zneklidnění, které vyvolaly komentáře veřejnosti.

Své rozhodnutí DJ Trump učinil po setkání s ministrem financí SS Stevenem Mnuchinem a dalšími vysoko postavenými osobami americké politiky, prohlásila agentura Bloomberg. Mnuchin se předtím snažil o obnovení jednání s Čínou, která uvalila cla na 50 miliard dolarů obchodu se Spojenými státy.

DJ Trump prohlásil, že cla ve výši dalších 200 miliard dolarů obchodu s Čínou přijdou brzy, neřekl ovšem, kdy konkrétně. Americký vůdce prohlásil, že v obchodní válce s Čínou má jeho země výhodnější pozici a vyhrožoval uvalením cel na prakticky veškerý čínský import do země.

Reklama: