Co trápí Ostraváky? Vedení města

Lidé v Ostravě jsou velmi nespokojeni s dosavadním vedením města. Lidé si mimo jiné přejí bezpečnější město, chtějí podporu pracujícím rodinám, větší podporu seniorů a zdravotně postižených občanů, chtějí také místo budování tramvajové trati od Slovanu ke Globusu elektrobus (cena jediné tramvaje je něco přes 20 mil. kč, oproti tomu cena elektrobusu je něco okolo 12 mil. kč – a v případě elektrobusů navíc bez nutnosti budování trati, bez kácení stovek stromů, bez bourání skoro nových kruháčů jejichž vybudování stálo okolo 18 000 000 kč, bez prašného staveniště uprostřed sídliště po dobu několika měsíců/let, bez zhoršení plynulosti automobilové dopravy).

Tomio Okamura v Mošnově

Dále si lidé přejí vyřešení problému sídliště Fifejdy, které je díky lagunám bývalého Ostrama jedním ze sídlišť nejvíce trpícím nepříjemným a nebezpečným zápachem u nás. Lidé také nechtějí vládní projekty výstavby imigračních a integračních center, jak se to děje ve středních Čechách – případné budování „natajno“ okamžitě SPD zveřejní a využijeme interpelací v Parlamentu, abychom občany Ostravska ochránili.

Problémem je také to, že se východní část Ostravy, zejména v době inverzi či nízkého tlaku, doslova dusí exhaláty ze známé železárny. Za SPD okamžitě začneme JEDNAT se zmíněnou firmou a ve spolupráci s ČIŽP a odborem ŽP magistrátu Ostravy ZJEDNÁME nápravu.

SPD také prosadí zpětný odkup vodáren a kanalizací zpět do rukou ostravanů a zlevníme poplatky za vodu. Není jediný důvod subvencovat zahraniční firmu prodejem toho nejcennějšího zdroje, co máme – kvalitní pitnou vodou z Jeseníků a Beskyd. V Ostravě Porubě je také potřeba zlepšit dopravní situaci – narůstající kolony (nejen) ve špičce od novoveské vodárny až po svinovské mosty, proto za SPD PODPOŘÍME výstavbu (zatím jen) plánované severní spojky a dostavbu prodloužené Rudné.

A PODPOŘÍME tzv. malé sporty a mládežnické oddíly aby se děti nemusely poflakovat po ulicích či trávit odpoledne před monitorem. Samozřejmě lidi také trápí nízké mzdy a nízké důchody. Na tom již pracujeme a jak víte, tak i díky hlasům poslanců SPD se budou zvyšovat důchody.

loading...

Chodím celoročně nabírat podněty mezi lidi, abych měl neustále přímou zpětnou vazbu, a abychom mohli co nejlépe pomáhat konkrétně zlepšovat životy lidí.

loading...
Reklama:
loading...