Astronomy podezírají z utajení údajů o blížící se katastrofě

SANTA FE | FBI uzavřela v Novém Mexiku ve Spojených státech (SS) jeden z objektů Národní sluneční observatoře (NSO) kvůli vyšetřování týkajícímu se bezpečnosti. To vyvolalo vlnu kritiky o činnosti vědců, uvádí Space.com, který cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

Práce observatoře Sunspot Solar Observatory, která se nachází na vrcholu Sacramenta, stejně jako činnost nedaleké pošty byly zastaveny 6. září. Jak píše deník, objekt byl uzavřen a na jeho území v té době byli zástupci FBI.

Podle zástupců univerzitní asociace astronomického výzkumu (AURA), která vlastní observatoř, je to dočasné opatření a v budoucnu bude znovu otevřena tato vědecká instituce. Současně Úřad pro vyšetřování odmítá hlásit důvody evakuace.

Vzhledem k nedostatku informací na internetu se rozšířily konspirační teorie, že astronomové objevili smrtelnou sluneční erupci nebo se dostali do styku s cizími objekty. Ředitel observatoře James McAteer popřel tyto zvěsti a dodal, že veškeré údaje, které obdrželi vědci, budou zveřejněny v nezměněné podobě. Další populární a věrohodnější vysvětlení toho, co se stalo, je vyšetřování špionáže.

loading...
Reklama:
loading...