Babiš se postavil za Orbána: EU je neschopná řešit migranty, ČR nepřijme ani jednoho

PRAHA | Andy Babiš v rozhovoru, který přinesly česká média, prohlásil, že Česká republika nebude přijímat ani jednoho uprchlíka. Dále sdělil, že věnuje značnou pozornost zahraniční politice, na rozdíl od svých předchůdců, kteří buď spali, nebo jen jezdili po světě. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Andy Babiš a Viktor Orbán | foto: http://mindenszo.hu

Babiš v rozhovoru prohlásil, že jeho aktivita v rámci EU přináší kladné výsledky. Na otázku redaktora jaké konkrétně, politik prohlásil, že během šesti měsíců se mu podařilo zrušit kvóty. Za zrušení kvót, podle jeho slov, bojoval hlavně on s maďarským premiérem Viktorem Orbánem.

Ve věci hlasování europoslanců ANO za zahájení vyšetřování Maďarska kvůli údajnému ohrožování evropských hodnot premiér prohlásil: „Chci se jasně distancovat od hlasování našich europoslankyň. Jejich názor nesdílím a určitě bych tak nehlasoval. Všechno to považuji za útoky proti skvěle fungujícímu bloku V4, který převálcoval uprchlické kvóty…“

Dodal, že Česko své spojence neopustí, neboť příště by na základě vylhaných zpráv mohl podobný osud potkat i Českou republiku.

O svém postoji k přijímání migrantů, jasně řekl: „Česko nepřijme ani jednoho uprchlíka“, Babič v rozhovoru dodal, že řeší neschopnost EU systémově se postavit k migraci a návratové politice. Svůj postoj považuje za symbolický vůči neschopnosti EU řešit tento problém.

loading...

„Když jsem byl v Berlíně u kancléřky Merkelové, tak se mě ptala, jestli bychom přeci jen nevzali pár ilegálních migrantů. Odpověděl jsem, že nemůžeme vzít ani jednoho. To je symbolický postoj k neschopnosti EU problém řešit,“ uvedl Babiš o zákulisním jednání s Angelou Merkel.

Česká republika se přitom nebrání vydávání pracovních víz cizincům na základě požadavků společností, přičemž ročně se podle slov Babiše jedná asi o 28 tisíc lidí.

loading...
Reklama:
loading...