Finský prezident Sauli Väinämö Niinistö Rusko není hrozba

HELSINKY | Finský prezident Sauli Väinämö Niinistö řekl, že nevidí žádnou hrozbu ze strany Ruska, protože chápe, že nemá důvod napadnout jeho zemi. Hlava státu to uvedla v rozhovoru pro německý deník Frankfurter Allgemeine. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Sauli Väinämö Niinistö Vladimir Vladimirovič Putin a Sauli Väinämö Niinistö

Těmito slovy Sauli Väinämö Niinistö vysvětlil, proč Finsko nemá v úmyslu vstoupit do Severoatlantické aliance. Kromě toho pochybuje, že Rusko může představovat hrozbu pro pobaltské země: „Pochybuji, že Rusko zaútočí na pobaltské státy a nemá důvod napadnout Finsko,“ uvedl prezident.

Také zdůraznil, že Moskva respektuje postavení Helsinek a některé neshody nezasahují do udržování kontaktů: „Rusko ví, jaká je naše pozice a nezkouší se to změnit. Ví, že můžeme být velmi tvrdohlaví, ale v takových situacích není udržení vztahů s Ruskou federací těžké,“ dodal.

Navíc prezident připomněl, jakou radu dal svému americkému protějšku Donaldovi JohnoviTrumpovi před červencovým setkáním s ruským prezidentem Vladimírem Vladimirovičem Putinem. „Je třeba být velmi opatrným, když se setkáváte s Putinem. Vždycky je velmi dobře připravený. Velmi dobře,“ uzavřel Sauli Väinämö Niinistö.

loading...
Reklama:
loading...