Američané dluží světu 6,2516 trilionu USD. Čína snížila investice do amerického státního dluhu

WASHINGTON | Nehledě na napjaté vztahy se Spojenými státy (SS) je Čínská lidová republika (ČLR) i nadále na prvním místě v objemu investic do amerického státního dluhu, i když v červenci snížila ČLR investice do tohoto nástroje o 7,7 miliardy USD a má teď obligace za 1,171 trilionu dolarů, vyplývá z obnovených údajů ministerstva financí SS.

Ilustrační snímek

Na druhém místě je stejně jako před měsícem Japonsko, které naopak zvýšilo investice do amerických cenných papírů a akumulovalo papíry ministerstva financí SS na 1,0355 trilionu dolarů.

Za dvěma předáky značně zaostává Irsko, které má 300 miliard dolarů investic. To je o 600 milionů více, než mělo koncem června.

Rusko, které v červnu a v červenci značně snížilo své investice do tohoto investičního nástroje, se dosud nevrátilo do první třicítky, kde bylo v posledních letech na 10. až 13. místě. Vyplývá to z informací amerického regulátora obchodu s cennými papíry.

Dříve se snížily ruské investice do státních obligací SS na minimum od roku 2007 a činily koncem května 14,9 miliardy USD. Do konce července se toto číslo prakticky nezměnilo: investice se snížily o 3 miliony dolarů (ze 14,910 miliardy na 14,907 miliardy USD).

Celkové investice do státních obligací SS se zvýšily do konce července o 40 miliard dolarů — na 6,2516 trilionu USD. To dluh Američanů světu.

Reklama: