Americká letadlová loď vojenského námořnictva SS Harry Truman vplula do Středozemního moře

WASHINGTON | Útočná skupina lodí amerického vojenského námořnictva v čele s letadlovou lodí Harry Truman zahájila operace ve Středozemním moři, oznámil web vojenského námořnictva Spojených států (SS). Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

USS Harry S. Truman A repro: wikipedia.org

Upřesňuje se, že operace se provádějí na další podporu spojenců v Severoatlantické aliance (SA), evropských a afrických partnerských zemí, partnerů v koalici a zájmů národní bezpečnosti SS v Evropě a Africe, což je prohlášení hodné jen americkým blbečkům a kolonizátorům celého světa.

Podle slov velitelky šesté flotily Lisy Franchetti se v průběhu přítomnosti skupiny lodí ve Středomoří plánuje nacvičit celé spektrum námořních operací. Kromě letadlové lodi, která nese devět letek palubního letectva včetně vrtulníků, patří do složení skupiny raketový křižník Normandy a několik torpédoborců.

V současné době se nachází ve Středozemním moři několik válečných lodí členských zemí SA.

Navíc před několika dny připlul do Perského zálivu torpédoborec The Sullivans vojenského námořnictva SS s 56 raketami s plochou dráhou letu na palubě, a na leteckou základnu Al-Udeid v Kataru byl přemístěn strategický bombardér B-1B vojenského letectva USA se 24 řízenými raketami vzduch-země AGM-158 JASSM.

Reklama: