Šojdrová je zrůda

PRAHA | Server Info.cz informoval tom, že prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček v rozhovoru s Pavlem Štruncem zkritizoval europoslankyni za KDU-ČSL Michaelu Šojdrovou kvůli jejímu návrhu přijmout 50 syrských „dětí.“ Přitom ji označil za morální zrůdu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Jiří Ovčáček a zrůda Šojdrová

Svůj postoj Ovčáček vysvětlil tím, že zneužívání tématu utrpení dětí je absolutně nemorální. Podle jeho slov jde pouze o politickou záležitost před volbami: „Tato věc byla vystřelena jako jedovatý šíp. Udělat si z dětí politické beranidlo, to je nevkusné,“ řekl prezidentův mluvčí.

Kromě toho dodal, že Šojdrová by mohla převzít nějakého sirotka v České republice. „Proč máme pomáhat padesáti dětem, když můžeme pomáhat třeba pěti tisícům dětem? Postavme třeba SOS vesničku v Sýrii. Zneužití tohoto tématu je morální zrůdnost,“ podotkl Ovčáček.

Přitom zdůraznil, že se momentálně válečný stav v Sýrii uklidňuje a je možné realizovat patřičné aktivity přímo tam.: „Soustřeďme se na pomoc i v uprchlických táborech. Tohle je jen politické plácnutí do vody. Paní Šojdrová si vůbec neuvědomuje, že děti nejsou balíky slámy. Buďme konkrétní, dělejme to, co umíme. Zvyšme finanční pomoc přímo v Sýrii,“ uvedl v rozhovoru Ovčáček.

Navíc netajil své překvapení z toho, jak ten svůj návrh europoslankyně odůvodnila. Zdůraznil, že Šojdrové ve skutečnosti nejde o tuto záležitost, o pomoc syrským lidem.

loading...

„Paní Šojdrová se totiž prořekla. Ona řekla, tuším, že je potřeba udělat nějaké gesto před summitem v Evropské unii. No proboha, kde to jsme? “ neskrýval svoje rozhořčení prezidentův mluvčí.

loading...
Reklama:
loading...