Bulharsko slíbilo solidaritu s Maďarskem při sporech s EU

SOFIE | Bulharsko podpoří maďarskou vládu ve sporech s Evropskou unií ohledně dodržování demokratických principů. Prohlásil to ve středu bulharský vicepremiér pro veřejný pořádek a bezpečnost Krasimir Dončev Karakačanov s tím, že země východní Evropy musí stát při jednání s Bruselem spolu.

Krasimir Dončev Karakačanov

Evropský parlament minulý týden bezprecedentně podpořil sankce vůči Maďarsku a obvinil vládu maďarského premiéra Viktora Orbána z ignorování pravidel EU o demokracii, občanských právech a korupci, to jen proto, že plní program se kterým získala tato vláda ve volbách ústavní většinu s cílem zabránit migraci vetřelců do Maďarska. Ale taky proto, že ze země vyhnali Sorosovy neziskovky a ruší výuku genderismu na fakultách a jiných zhovadilostí neomarxistické totality.

Jednání z Maďarskem ze strany Bruselské diktatury může vést i ke ztrátě hlasovacího práva pro Maďarsko, což je ovšem u nyní vlastně nemožné, jelikož podporu Maďarsku před Bulharskem slíbilo Polsko i Andrej Babiš za Českou republiky. V rámci hlasování o ztrátě možnosti hlasování stačí právo veta jen jednoho státu.

„Domníváme se, že jde o porušení suverenity rovnocenného členského státu Evropské unie. Dnes je to Maďarsko, zítra to může být Polsko a jednoho dne zase Bulharsko. Země střední a východní Evropy by proto měly jednat solidárně a pomáhat si při společných problémech,“ řekl Karakačanov, Krasimir Dončev novinářům po zasedání kabinetu.

Vláda v Sofii, stejně jako maďarská a další země, zajímá kritický postoj vůči Sau Merkel, které nutí země EU přijmout přes milion migrantů, převážně muslimů – tedy teroristů a vrahů. Bulhaři mají na svých hranicích první plot postavený na zastavení vetřelců. Postavili jej ještě před Maďarskem. Na hranicích mají domobranu a lovce lidí.

Reklama: