Český slavík pro jistotu zrušen. Co kdyby jej zase vyhráli ideologičtí zločinci jako Ortel, Karel Gott a Lucie Bílá…

PRAHA – OSTRAVA | Fanoušci Karla Gotta, Lucie Bílé, Kabátů a mnohých dalších zpěváků, zpěvaček a skupin mají letos smůlu. Nebudou moci posílat své hlasy do ankety hudební popularity Český slavík. Jak uvedl médiím Jaroslav Těšínský z pořádající agentury Musica Bohemica, informují ParlamentniListy.cz. Ke zrušení soutěže se i ironicky vyslovil kandidát na senátora v Ostravě docent Martin Konvička.

Karel Gott a docent Martin Konvička

„Já sice připravuji změny, ale u realizace už nebudu. Dělal jsem Slavíka víc než dvacet let a to stačí,“ říká Těšínský pro server iDnes.cz, z kterého zmíněný web cituje. Změny nastávají kvůli kauzám minulých let, kdy se například masivně hlasovalo pro kontroverzní kapelu Ortel a jejího frontmana Tomáše Ortela.

Těšínský poukázal právě na problém masivního hlasování a domluvy přes sociální sítě, zároveň však uvedl, že jeho cílem není nikoho předem vylučovat: „Proto se snažíme najít takovou koncepci, aby anketa byla skutečně o hudbě. Není to snadné a vyžaduje to čas,“ podotkl Těšínský, který patrně připravuje za rok kastrovanou verzi, že hlasovat se asi bude moci jen pro řádně předem lustrované a havloidní žumpě oddané imbecily.

„Tak určitě… Nemůžeme přece podporovat soutěž, kterou opakovaně vyhrávají takoví ideozločinci, jako Hnídek/Ortel, Karel Gott a Lucie Bílá. … a pokud se nějaká soutěž bude v budoucnu konat, vezmeme si inspiraci ze soutěží ‚Miss‘ a místo kvality zpěvu budeme hodnotit takové ty evropské hodnoty…“ okomentoval pauzu soutěže facebookový profil Konvičkova 7Republika.cz.

A Martin Konvička dodal: „Režim je víceméně v koncích. Neví, jak dál. Blbé je, že občané TAKÉ neví, jak dál – a tak si neustále volí do čela všelijaké ANOnisty, Piráty a další variace na téma ‚s EU na věčné časy, až do hořkého konce‘.“

Reklama: