Vyděrač Trump: OPEC musí okamžitě snížit ceny, míní americký vůdce

WASHINGTON | Rostoucí ceny ropy znepokojují před blížícími se podzimními volbami amerického vůdce Donalda Johna Trumpa. Na svém Twitteru napsal, že OPEC (Organizace zemí vyvážejících ropu) musí okamžitě snížit ceny ropy. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Donald John Trump s otevřeným řitním otvorem pod nosem

Aby to byl celý DJ Trump, tak svůj požadavek dal jako vyděračské ultimátum, jelikož dále naznačil, že v opačném případě Spojené státy (SS) přestanou poskytovat bezpečnostní záruky producentům z Blízkého východu.

„Bráníme země Blízkého východu. Bez nás by nebyly v bezpečí, a přesto tlačí ceny ropy stále nahoru,“ napsal DJ Trump. „To si zapamatujeme. Monopol OPEC musí ceny okamžitě snížit,“ dodal.

Není to poprvé, co americký prezident kritizuje politiku OPEC. Na začátku července Trump na Twitteru prohlásil, že Spojené státy brání některé z členů OPEC za málo peněz a vyzval kartel, aby ceny ropy snížil, informuje dále agentura.

Poslední tweet přišel několik dní před zasedáním skupiny OPEC v Alžíru. OPEC má o víkendu probrat stav světového ropného trhu a těžební limity. Podle agentury Reuters však tento summit rozhodnutí o zvýšení těžby nepřinese. Mezitím ceny ropy Brent dosáhly 79,40 dolarů za barel a ceny WTI 71,12 dolarů za barel.

Rostoucí ceny ropy mohou mít dopad i na americké volby, které jsou naplánovány na 6. listopadu. Republikáni se v nich budou snažit obhájit svou většinu ve Sněmovně reprezentantů, Senátu a mezi guvernéry v amerických státech.

Reklama: