Za kritiku islámu a islámských vrahů nařídil francouzský soud Marine Le Pen vyšetření na psychiatrii

PAŘÍŽ | Rozhodnutí soudu souvisí s fotografiemi, které předsedkyně Národního sdružení (dříve Národní fronta) sdílela na svém Twitteru. Jsou na nich vyobrazeny popravy, které páchají teroristé Islámského státu, kdy tak demontovala, že islám a mu-slimáci nejsou tím, čím je nazývá dnešní propaganda. Za kritiku islámu do blázince?

Marine Le Pen v Praze na konferenci ENF

Soud rozhodl, že Marine Le Pen musí projít psychiatrickým vyšetřením, které má určit, zda je schopna porozumět prohlášením a poskytovat odpovědi na otázky. Odborníci mají mimo jiné určit, zda je z pohledu forenzní vědy nebezpečná, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Připomíná to bolševické doby, kdy kritici bolševických vražd byli buď popraveni nebo v psychiatrických ústavech umučeni. Dělal to tak i Hitler v počátcích své zrůdné éry.

Politička označila toto rozhodnutí soudu za absurdní: „Myslela jsem, že už jsem tím prošla. Ale zřejmě ne! Za kritiku hororů Daiš (Islámský stát) na Twitteru, mě ‚právní systém‘ poslal na psychiatrickou analýzu. Jak daleko až zajdou?!“ Rozhodní soudu padlo dne 11. září, ale politička o tom napsala tento čtvrtek.

Na žádost francouzské prokuratury zbavilo Národní shromáždění v listopadu roku 2017 Le Penovou parlamentní imunity, a to kvůli jejím příspěvkům na Twitteru, které zveřejnila několik týdnů po teroristickém útoku v Paříži, k němuž došlo v listopadu roku 2015.

loading...

Příspěvky zobrazují fotografie z poprav páchaných příslušníky Islámského státu s popiskem „Daiš je tohle!“. Mělo se jednat o reakci na prohlášení televizního moderátora, který přirovnal její stranu k IS. Marine Le Pen čelí obvinění z šíření násilných zpráv, které podněcují k terorismu. Pokud ji soud uzná vinnou, hrozí jí až tři roky vězení a pokuta v hodnotě 75 tisíc eur. Orvel v praxi, za odsouzení terorismu mu-slimáckého dobytka obviněna z terorismu…

loading...
Reklama:
loading...