Američané evakuovali ze Sýrie další teroristy Islámského státu

DAMAŠEK | Podle údajů agentury SANA koalice pod velením Spojených států (SS) provedla výsadek blízko vesnice al-Murašida, kde jsou soustředěni teroristé Islámského státu, a odvezla „úředníky“ této skupiny neznámým směrem. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Americká technika v táboře IS | repro: © Sputnik

„Mezinárodní koalice vedená Spojenými státy vyvezla ze syrské provincie Dajr az-Zaur ozbrojence teroristické skupiny ‚Islámský stát‘,“ uvádí agentura SANA s odvoláním na místní zdroje.

SS a jejich spojenci údajně provádějí od roku 2014 v Iráku a Sýrii operaci proti IS, přičemž v Sýrii působí bez souhlasu vlády této země. „Rusko provádí od roku 2015 operaci proti teroristům na žádost Damašku,“ připomíná Sputnik.

Začátkem září teroristé zaútočili na pozice syrské armády 36 kilometrů jihovýchodně od Palmýry. Snažili se prorazit z obce Al-Tanf. Dva byli zabiti a další dva byli zajati a vypovídali. Řekli, že museli provést v regionu Palmýry sérii teroristických útoků a zajistit průchod k městu hlavním silám teroristů. Chtěli obsadit Palmýru během týdne.

Radikálové patřili podle jejich slov ke gangu „Východní lvi“, který tvoří 500 osob. Jejich tábor se nacházel v oblasti Al-Tanf poblíž americké vojenské základny.

Jeden ze zajatých teroristů řekl, že jejich skupinu připravovali také instruktoři ze Spojených států. Zbraně a munice byly dodávány z americké základny.

Reklama: