Vladimir Vladimirovič Putin vyjádřil soustrast v souvislosti s teroristickým útokem v Íránu

MOSKVA | Prezident Ruské federace (RF) Vladimir Vladimirovič Putin vyjádřil soustrast íránskému prezidentovu Hasanu Rúhánímu v souvislosti s teroristickým útokem na vojenské přehlídce v Íránu a potvrdil ochotu rozvíjet součinnost obou zemí v boji s terorismem. Kondolenční telegram byl zveřejněn na webu Kremlu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin – Vladivostok (12. 08. 2018) | repro: Sputnik

„Vážený pane prezidente, přijměte hlubokou soustrast v souvislosti s tragickými následky útoků teroristů ve městě Ahvázu. Jsme pobouřeni tímto krvavým zločinem. Počítáme s tím, že všichni jeho účastníci budou po zásluze potrestáni. Tato událost nám ještě jednou připomíná o nutnosti nekompromisního boje s terorismem ve všech jeho projevech. Chtěl bych potvrdit ochotu i nadále rozvíjet součinnost s íránskými partnery v boji proti tomuto zlu,“ stojí v telegramu.

Prezident RF rovněž poprosil vyřídit slova upřímného soucitu příbuzným a blízkým zahynulých a také přání co nejrychlejšího uzdravení všem zraněným.

Reklama: