Kurdové podporovaní SS jsou hlavní hrozbou pro budoucnost Sýrie

ANKARA | Recep Tayyip Erdoğan uvedl, co je hlavní hrozbou pro budoucnost Sýrie, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Trump a Erdoğan | reprofoto: Sputnik

Největší hrozba pro budoucnost Sýrie pochází z území, které se nachází pod kontrolou sil sebeobrany syrských Kurdů, oznámil turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan, kdy tyto regiony označil za teroristickou bažinu, která se za podpory Spojených států rozšiřuje. Jedná se o obvinění tureckého spojence v Severoatlantické alianci (Spojené státy »SS«) z eskalace napětí na tureckých hranicích.

V Turecku opakovaně obviňovali Američany z toho, že dodávájí zbraně sebeobranným silám syrských Kurdů, které Turecko považuje za teroristickou organizaci spojenou se Stranou kurdských pracujících, která byla v zemi zakázána.

„V současné době je největším problémem budoucnosti Sýrie teroristická bažina, která se pod záštitou některých našich spojenců rozšiřuje směrem na východ od Eufratu,“ prohlásil Recep Tayyip Erdoğan na tiskové konferenci před svým odletem do New Yorku. Tam se má zúčastnit zasedání Valného shromáždění OSN.

Podle něj žádná země netrpěla od občanské války v Sýrii víc než Turecko. Uvedl, že ve svém projevu na zasedání Valného shromáždění OSN bude hovořit o humanitárních krizích v různých oblastech světa a vyzve ostatní k hledání způsobů, jak tyto problémy odstranit.

Dále také okomentoval možnost setkat se během své návštěvy s americkým vůdcem DJ Trumpem. „Pokud americká strana přijde s takovou nabídkou, budeme ji zvažovat. K dnešnímu dni však nebyla předložena žádná taková iniciativa,“ řekl Recep Tayyip Erdoğan.

Reklama: