Česko jako hrozba? Zakarpatskou oblast vede chorý mozek. Podle něj oblast byla součástí Československa až do roku 1944

UŽHOROD | Hlava Zakarpatské oblasti státní administrativy Gennadij Gennadijovič Moskal si myslí, že vedle problémů s maďarskou menšinou, které vyostřily vztahy mezi Ukrajinou a Maďarskem, v regionu může vzniknout podobná situace s Českem. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. A je to opravdu „hlava“ jelikož viděl Československo i v v roce 1944 – Tož, dobrý imbecil!

Gennadij Gennadijovič Moskal

Během vystoupení v přímém přenosu televizního kanálu 112 Moskal šířil do světa svou hloupost, když tvrdil, že do roku 1944 patřilo území Zakarpatské oblasti Československu a po příchodu sovětů si podle jeho slov mnozí obyvatelé ponechali české a maďarské pasy. Nějak pozapomněl, že Československo bylo rozbito v roce 1938 Mnichovskou zradou a oblast okupovalo Maďarsko až do roku 1944, kdy vypovědělo poslušnost nacistickému Německu. Pak byly všechna maďarská území okupována Německem.

„Nyní u nás začne seriál číslo dvě — v Česku se nastoluje otázka o poskytnutí občanství bývalým poddaným Československa v Zakarpatsku,“ lhal a šířil dezinformace nevzdělaný ukrajinský nacistický imbecil Gennadij Moskal.

V posledních dnech se předmětem sporů stalo vydávání maďarských pasů obyvatelům regionu v maďarském konzulátu ve městě Běregovo v Zakarpatské oblasti. Ukrajinský ministr zahraničních věcí Pavel Klimkin kvůli tomu prohlásil, že je připraven vyhostit maďarského konzula. V Budapešti to vyhodnotili jako nepřátelský krok, který by postavil vztahy mezi oběma zeměmi do jiných rozměrů a nezůstal by bez odpovědi.