Miloš Zeman: Novou ekonomickou krizi vyvolal Donald Trump

PRAHA | Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor pro server ParlamentníListy.cz a odpověděl na otázky tykající se jeho nedávné schůzky s exporadcem Trumpa a také DJ Trumpa označil za viníka nové ekonomické krize.

Miloš Zeman a Donald John Trump

V rozhovoru prezident vyjádřil pevný nesouhlas s názory bývalého poradce Trumpa Steva Bannona v otázkách ekonomické politiky Spojených států na světovém trhu.

„Hájil americké obchodní restrikce ať už vůči Číně nebo komukoli jinému, protože jsem mu vykládal první ročník vysoké školy ekonomické, který říká, že protekcionizmus nikdy k ničemu dobrému nevedl,“ uvedl prezident svou pozici.

Zeman řekl, že obchodní válka mezi Čínou a Spojenými státy už je. „S jedním až dvouletým zpožděním samozřejmě může poškodit i zbytek světa, tedy i Českou republiku,“ domnívá se. Prezident dále uvedl, že tuto válku samozřejmě vyvolal americký lídr Donald Trump.

„Kdokoli, kdo zavede cla ve velkém rozsahu, vyvolává tím ekonomickou krizi včetně krize ve své vlastní zemi,“ dodal politik. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Reklama: