Hrad Švihov otevírá ve věži novou instalaci

ŠVIHOV | Na konci letošní sezóny se na hradě ve Švihově otevírá zcela nová instalace ve vstupní věži. Třetí prohlídkový okruh VĚŽ tedy dostává po několikaleté rekonstrukce věže instalační náplň. Informuje Národní památkový ústav ve své tiskové zprávě.

Hrad Švihov | reprofoto: hradsvihov.cz (NPÚ)

Na konci letošní sezóny se na hradě ve Švihově otevírá zcela nová instalace ve vstupní věži. Třetí prohlídkový okruh VĚŽ tedy dostává po několikaleté rekonstrukce věže instalační náplň.

Rekonstrukce vstupní věže, která začala v roce 2012, byla doslova celková – byly restaurovány vnější omítky a vyměněna šindelová krytina, pokračovalo se obnovou vnitřních prostor věže a úpravou okolí. Konečnou fází obnovy věže byl vznik instalace, která je pro návštěvníky připravena ve čtyřech přístupných podlažích.

Instalace seznámí návštěvníka s poznáním i začátky oprav hradu v polovině 20. století, ukáže vzácně dochované interiérové prvky, na modelech přiblíží představu o podobě věže v době největší slávy hradu, část je věnována také technologii výstavby věže. Nejvyšší patro věže je věnováno rozhledu do okolí a náznaku vývoje osídlení švihovského údolí od starověku po současnost.

Reklama: