Kam směřuje školství na západě?

LONDÝN | Tato slečna – Alissa Cook-Gray, byla donucena opustit vysokou školu ve Velké Británii v Chesteru (80.000 město nedaleko Liverpoolu), protože její spolužáci jsou obdivovateli úžasného Jeremyho Corbyna, předsedy Strany práce (Labour party) a ona je podporovatelkou a obdivovatelkou toho strašného antiislamského aktivisty Tommyho Robinsona. Řekla „Mám ráda to, co dělá pro naši zemi, a sleduji všechno,“ informuje mirror.co.uk

Alissa Cook-Gray | foto: StokeOnTrentLive

Jenže zde tvrdě narazila. Doslova byla vykázána, aby opustila školu! Přestože to byl učitel, který od studentů chtěl vyzvědět jejich postoj: “I said my opinion and the teacher said ‘get out, we don’t want people with your views’. I was given a final warning for being too right wing.“ Řekla jsem svůj názor a učitel řekl:“ Vypadni, nechceme lidi s tvými názory „. Dostal jsem poslední varování, že jsem příliš pravé křídlo.

Co k tomu dodat?!

Na vysokých školách se zaručuje svoboda vědeckého bádání a zveřejňování jeho výsledků, svoboda umělecké tvorby, právo vyučovat a učit se, právo na různé filozofické názory a náboženské vyznání. Na akademické půdě nesmějí působit politické strany a politická hnutí a vytvářet svoje organizace.

Ve Velké Británii je to již jinak. Smíte se svobodně rozhodnout, ale musí to být v souladu s naším náhledem na humanitu a demokracii, v souladu s naším viděním světa.