Na Ukrajině schválili nacistický pozdrav Banderovců

KYJEV | Nejvyšší rada podpořila prezidentův návrh zákona o zavedení banderovského pozdravu „Sláva Ukrajině“ v armádě. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Tlupy Banderovců páchaly zvěrstva po boku německých nacistických vrahů na Ukrajině za II. světové války.

Nacistický vůdce Ukrajiny-Porošenko hajluje

Tento dokument upravuje stanovy vnitřní, posádkové a strážní služby Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU) a také bojovou chartu. „Na pozdrav velitele nebo nadřízeného důstojníka ´Sláva Ukrajině´ všichni nastoupení vojáci odpovídají ´Hrdinům sláva´,“ uvádí se v novém znění stanov. Přesně po vzoru nacistických ukrajinských band kolaborujících s německými okupanty.

V srpnu ukrajinský prezident a nacista Petro Porošenko během přehlídky u příležitosti Dne nezávislosti země slíbil, že uzákoní v armádě heslo „Sláva Ukrajině“. Návrh zákona o zavedení „banderovského“ pozdravu v Ukrajinských ozbrojených silách předložil 4. září parlamentu jako neodkladný.

Pozdrav „Sláva Ukrajině“ — „Hrdinům sláva“ je heslo Ukrajinské povstalecké armády (UPA), která je v Rusku zakázaná, neboť v době Velké vlastenecké války spolupracovala s nacistickým Německem.