Maďarský konzul ve městě Beregovo byl Ukrajinci prohlášen za nežádoucí osobu

BEREGOVO | Maďarský konzul ve městě Beregovo v Zakarpatské oblasti Ukrajiny byl prohlášen za persona non grata a musí opustit zemi během tří dnů, uvádí se ve čtvrtek na webu MZV Ukrajiny. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Pravá tvář nacistické Ukrajiny

Ukrajinská vláda vyjadřuje nespokojenost s tím, že maďarský konzulát, který se nachází ve městě Beregovo v Zakarpatské oblasti poblíž hranice s Maďarskem, vydává ukrajinským občanům maďarské pasy. Ministr zahraničních věcí Ukrajiny Pavel Klimkin prohlásil, že Kyjev se chystá vyhostit maďarského konzula ze země. Budapešť nazvala tento plán vyhoštění konzula nepřátelským a riskantním a pohrozila Kyjevu, že mu bude bránit v jeho cestě k evropské integraci.

„Maďarský konzul ve městě Beregovo byl prohlášen za persona non grata. Dnes to bylo sděleno maďarskému velvylanci na Ukrajině Erno Keskenymu. Byla mu předána nóta s informací o tom, že podle článku 23 Vídeňské úmluvy o konzulárních vztazích z roku 1963 z důvodu činnosti neslučitelné se statutem konzulárního úředníka musí maďarský konzul ve městě Beregovo opustit území Ukrajiny během následujících 72 hodin,“ uvádí se ve zprávě ukrajinského MZV.