Do Sevastopolu poprvé připlula fregata Admirál Makarov

SEVASTOPOL | Nejnovější fregata Admirál Makarov připlula v pátek poprvé na hlavní základnu Černomořské flotily v Sevastopolu, oznámil novinářům náčelník oddělení informačního zabezpečení Černomořské flotily kapitán 2. stupně Alexej Ruljov. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Fregata Admirál Makarov | foto: © Press service of Russian Navy

Sdělil, že slavnostní ceremoniál u příležitosti připlutí lodi se konal pod vedením náčelníka štábu Černomořské flotily kontraadmirála Viktora Liina. Velitel fregaty kapitán 2. stupně Grigorij Brejev ohlásil náčelníkovi štábu flotily úspěšné ukončení plavby mezi dvěma flotilami a splnění úkolů v odlehlé mořské zóně.

„Nejnovější fregata Admirál Makarov poprvé po zařazení do složení Černomořské flotily dorazila k místu stálé dislokace v Sevastopolu. Předtím se zúčastnila posádka fregaty hlavní vojensko-námořní přehlídky na počest Dne vojenského námořnictva v Petrohradu, cvičení flotil na Baltu, a také cvičení flotil pod velením vrchního velitele vojenského námořnictva ve Středozemním moři,“ řekl Ruljov.

Reklama: