Benjamin Netanjahu se setká s Vladimirem Vladimirovičem Putinem

JERUZALÉM | Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se má brzy setkat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Budou jednat o sestřelení ruského letounu Il-20 na Sýrii, z kterého Rusko právě viní Izrael, který se měl za ruský letoun skrýt před syrskými střelami PVO. Informaci o plánované schůzce přinesla světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin a Benjamin Netanjahu | foto: beforeitsnews.com

Své setkání s ruským prezidentem Netanjahu ohlásil na zasedání izraelské vlády v Jeruzalémě. Zdroj izraelského deníku Haaretz dne 26. září uvedl, že se Netanjahu chtěl osobně setkat s Putinem hned po sestřelení ruského letounu.

Schůzky se měl zúčastnit i předseda izraelské národní bezpečnostní rady Meir Ben-Shabbat. Moskva tuto iniciativu údajně odmítla. V Kremlu později informaci deníku Haaretz popřeli.

Syrská protivzdušná obrana omylem sestřelila ruský letoun Il-20, když se snažila odrazit útok izraelských stíhaček F-16 na objekty v Latákii. Moskva z neštěstí, při kterém zemřelo 15 ruských vojáků, obvinila Izrael a předala Sýrii systémy protivzdušné obrany S-300. V Izraeli z incidentu obvinili Sýrii.

Reklama: