Uzavřeme naše letiště! Takto reaguje Matteo Salvini na plány Německa vrátit vetřelce do Itálie, které si sama Sau Merkel pozvala

ŘÍM | Itálie stále nedosáhla dohodu s Německem o vracení žadatelů o azyl z Německa, kteří se poprvé zaregistrovali v Itálii, uvedl ministr vnitra Matteo Salvini, který pohrozil uzavřením letišť pro lety z Německa, na palubě kterých budou migranti. Vetřelci si do Německa pozvala samotná Angela Merkel a nyní by se jich zase Německo rádo zbavilo.

Matteo Salvini | foto: The Local Italy

„Pokud si někdo v Berlíně nebo Bruselu myslí, že přivede do Itálie desítky migrantů prostřednictvím neoprávněných charterových letů, měl by vědět, že tyto lety nepřijme žádné letiště,“ uvedl v prohlášení Salvini a dodal, že Itálie „zavře letiště“ podobným způsobem, jak nedávno uzavřel své přístavy pro plavidla nevládních organizací, které převážely migrantů zachráněných ve Středomoří.

Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk s odkazem na twitter italského ministra vnitra a dále píše: Prohlášení ministra vnitra Salviniho přišlo po spekulacích, které se poprvé objevily v italském deníku La Repubblica, že německý ministr vnitra Horst Seehofer by rád poslal zpět do Itálie asi 40 tisíc migrantů ještě před regionálními volbami v Bavorsku.

Noviny uvedly, že první charterový let přepravující žadatelů o azyl z Německa do Itálie je údajně naplánován na úterý 9. října nebo na čtvrtek 11. října. „Německá agentura pro uprchlíky a migranty (BAMF) údajně už poslala ‚desítky dopisů‘ potenciálním osobám, které mají být vráceny zpět do Itálie, aby je informovala o plánovaných transferech,“ informuje La Repubblica.

Již dříve německá tisková agentura DPA uvedla, že takový let je naplánován na „nadcházející dny“. Tyto informace však německé orgány nepotvrdily, ale ani nevyvrátily. Itálie se obává, že by se Německo mohlo nakonec pokusit poslat zpět do Itálie až 40 000 lidí, kteří tam přišli z Apeninského poloostrova, informuje italský  Il Giornale.

Reklama: