Bibi Netanjahu jmenoval témata rozhovorů s Vladimirem Vladimirovičem Putinem

JERUZALÉM | Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil, že na plánované schůzce s prezidentem Ruské federace (RF) Vladimirem Vladimirovičem Putinem hodlá mluvit o mezinárodním uznání izraelské kontroly nad Golanskými výšinami, o vojenské přítomnosti Íránu v sousední Sýrii a o odhodlání židovského státu čelit této hrozbě. Otázkou je o čemu ruský prezident umožní hovořit.

Vladimir Vladimirovič Putin a Benjamin Netanjahu | foto: beforeitsnews.com

„Izrael na Golanských výšinách je skutečnost, kterou musí světové společenství uznat. Pokud to záleží na mně, zůstanou vždy pod svrchovaností Izraele, protože v opačném případě budeme mít Írán a Hizballáh na březích Galilejského jezera,“ řekl předseda izraelské vlády, které citovala světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Bibi Netanjahu znovu obvinil Írán a jeho spojence ze snahy o rozmístění v Sýrii vojenského uskupení, které by působilo proti Izraelem kontrolovaných Golanských výšin.

„Budeme i nadále rozhodně čelit pokusům Íránu zřídit proti nám novou frontu na Golanských výšinách, v Sýrii budeme zabraňovat jakýmkoli pokusům o přepravu smrtonosných zbraní Hizballáhu,“ slíbil Netanjahu.

„Hodlám projednat tyto otázky s prezidentem Putinem, s nímž se brzy setkám. Domluvil jsem se s prezidentem Putinem na důležité koordinaci v bezpečnostní sféře mezi Izraelskými obrannými silami a ruskými vojáky. A samozřejmě spolu rozvíjíme dobré vztahy mezi Ruskem a Izraelem,“ řekl.

Reklama: